Що робити, коли вас шантажують в інтернеті
Надсилати свої відверті зображення, якщо вам немає 18 років, або вимагати їх від неповнолітніх – особливо небезпечно та протизаконно.
Як бути, якщо вас просять поділитися своїми хтивками або знимками інтимних частин тіла, тиснуть чи погрожують, або шантажують відправленими раніше? Що робити та як реагувати, коли такі світлини або відео скидає онлайн-співрозмовник/-ця?
До Дня безпечного інтернету підготували добірку порад, що допоможуть дітям і підліткам уберегтися від неприємних ситуацій, а також відстояти власні права, якщо їхня приватність опинилася під загрозою чи була порушена. Зберігайте та поширюйте.
***
Повідомити про будь-який злочин, вчинений щодо дитини, а також про контент зі сценами сексуального насильства над дітьми в інтернеті можна на порталі Stopcrime.ua.
Звернутися за консультацією та допомогою цілодобово, анонімно й безкоштовно можна на Національну гарячу лінію для дітей та молоді за телефоном 0 800 500 225, або 116 111 з мобільного. А також на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації: 0 800 500 335 та 116 123.
#ДітиВільніВідОнлайнНасильства, #ДеньБезпечногоІнтернету, #SaferInternetDay, #SID2025