A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Будильський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Лебединської міської ради Сумської області

Інформаційно-просвітницькі та профілактичні заходи щодо запобігання насильству та експлуатації дітей в цифровому просторі

Безпека дітей в Інтернеті

За даними міжнародного дослідницького проєкту ESPAD, у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин. 

Діти також використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки.

Щоб допомогти батькам і педагогам отримати інформацію щодо захисту дітей від впливу шкідливої інформації, розроблено посібники, шкільні уроки та складено перелік рекомендованих для дітей онлайн-ресурсів. Зазначені матеріали допоможуть дітям безпечно користуватись цифровими технологіями.

«Гарячих ліній» за номерами:
1578 – з питань протидії торгівлі людьми;
1588 – з питань запобігання та протидії домашньому насильству,
насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;
0800505501 (безкоштовно зі стаціонарних) та 527 (безкоштовно з
мобільних) – з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.

Дата: від до Скинути

ПІДВИЩЕННЯ ОБІЗНАНОСТІ ТА ЗАПОБІГАННЯ

Матеріали проєкту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» доступні на сайті Офісу Ради Європи в розділі «Підвищення обізнаності та запобігання» (режим доступу: https://www.coe.int/uk/web/kyiv/combating- violence-against-children-in-ukraine), зокрема:

10:42 26.11.2021

Батьківство в епоху цифрових технологій - відеоролики

Захист дітей онлайн (режим доступу: https://vimeo.com/46417); Сексуальний шантаж (режим доступу: https://vimeo.com/464179); Секстинг (режим доступу: https://vimeo.com/464177511); Секс-чатинг (режим доступу: https://vimeo.com/464176); Грумінг (режим доступу: https://vimeo.com/46418153); Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти (режим доступу: https://vimeo.com/464180697).

10:20 26.11.2021

БОРОТЬБА З НАСИЛЬСТВОМ ЩОДО ДІТЕЙ В УКРАЇНІ

В Україні та Європі кожна п’ята дитина зазнала бодай однієї форми сексуального насильства офлайн. У 70–80% цих випадків агресором є людина, яку дитина добре знає (близький родич, друзі родини, тренери тощо).

10:20 26.11.2021

МОЯ ПРИВАТНІСТЬ

Для учнів 1-4 класів про персональну інформацію і як нею користуватись в мережі Інтернет (режим доступу: https://mon.gov.ua/storage/app/ media/pozashkilna/protydia-torgivli-luydmy/2021/10/19/Pryvatnist.1-4.pdf); Для учнів 5-8 класів про ризики розголошення персональної інформації та можливі наслідки публікації фотографій та розміщення персональної інформації в соцмережах (режим доступу: https://mon.gov.ua/storage/app/media/pozashkilna/p rotydia-torgivli-luydmy/2021/10/19/Pryvatnist.5-8.pdf); Для учнів 9-11 класів про використання персональної інформацію в мережі Інтернет та соціальних мережах (режим доступу: https://mon.gov.ua/storage/app/ media/pozashkilna/protydia-torgivli-luydmy/2021/10/19/Pryvatnist.9-11.pdf). Онлайн-курс у вигляді серії відеоблогів на актуальні для батьків теми щодо захисту права дитини на приватність (режим доступу: https://www.youtube.com/playlist?list=PLo7hrBBCFl6MMNYe5poI7ut_a6jfEh8sg); Інструкції про налаштування приватності в соціальних мережах Telegram, TikTok, Instagram, Facebook (режим доступу: https://mon.gov.ua/ua/osvita/pozashk ilna-osvita/vihovna-robota-ta-zahist-prav-ditini/bezpeka-ditej-v-interneti). Інші корисні матеріали про безпеку в цифровому просторі, інформацію щодо партнерських організацій, поради і корисні посилання розміщені на сайті Міністерства освіти і науки України в розділі «Безпека дітей в інтернеті» (режим доступу: https://mon.gov.ua/ua/osvita/pozashkilna-osvita/vihovna-robota-ta-zahist- prav-ditini/bezpeka-ditej-v-interneti).

10:20 26.11.2021

ПОСІБНИКИ, ЯКІ МОН ПРОПОНУЄ ВИКОРИСТОВУВАТИ БАТЬКАМ І ПЕДАГОГАМ ДЛЯ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ БЕЗПЕЧНОМУ КОРИСТУВАННЮ ІНТЕРНЕТОМ:

Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі: посібник для батьків  Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі: навчально-методичний посібник Безпечне користування сучасними інформаційно-комунікативними технологіями / О. Удалова, О. Швед, О. Кузнєцова [та ін.]. – К.: Україна, 2010. – 72 с. Пам’ятка для батьків "Діти. Інтернет. Мобільний зв’язок", розроблена Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі. Онлайн-посібник "COVID-19. Поради з безпеки онлайн для батьків та опікунів" Посібник Ради Європи "Свобода вираження поглядів та інтернет" Навчально-методичний посібник "Керівництво із соціально-педагогічного супроводу формування безпечної поведінки підлітків в інтернеті" Методичні рекомендації до використання в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти навчально-методичного посібника та робочого зошита „Інтернет, який ми хочемо? (the Web We Want) Дізнайся про свої права в цифровому середовищі Попередження та протидія КІБЕРБУЛІНГУ в дитячому середовищі України Запобігаємо кібербулінгу змалечку

10:03 26.11.2021

КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ "КІБЕРПЕС"

Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через: 

10:03 26.11.2021

ВСЕУКРАЇНСЬКА КАМПАНІЯ ПРОТИ КІБЕРБУЛІНГУ DOCUDAYS UA

У межах всеукраїнської кампанії проти кібербулінгу, за сприяння МОН, було проведено DOCU/ТИЖДЕНЬ проти булінгу для учнів 5–7 та 8–11 класів. Загалом в проєкті взяли участь 81 000 учнів, 1609 вчителів і 320 шкіл.

10:03 26.11.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора